środa, 18 czerwca 2014

Wakacje tuż, tuż ...

Wakacje już za kilka dni, a my chcielibyśmy przypomnieć naszym czytelnikom, że  Biblioteka będzie czynna  w czasie wakacji i wszyscy chętni będą mogli korzystać z naszych zbiorów oraz z czytelni internetowej. Zapraszamy do wypożyczania nowości wydawniczych, które ostatnio zostały zakupione. 

             Oto kilka bestselerów, które warto przeczytać ...

                                http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif
                                             Zygmunt Miłoszewski  "Bezcenny"


Bezcenny to międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy Dana Browna, Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego.

                           
                             http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif
 
 Jordan Belfort  "Wilk z Wall Street"W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street. Jest to satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu. Kontynuacją tej książki jest kolejna pt. "Polowanie na Wilka z Wall Street".


http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif


Katarzyna Grochola  "Zagubione niebo" Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich. A głównie dla tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna.
Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.
Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego. 

                               http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif

Clive Cussler, Jack du Brul   "Miraż"
 

 "Miraż" to dziewiąty tom bestsellerowej serii pisanej przez Clive'a Cusslera, nazywanego Wielkim Mistrzem Przygody. Jest rok 1902. Statek płynący do Filadelfii zostaje nagle spowity przez tajemniczą poświatę. Przestają pracować maszyny, niewytłumaczalna siła przyciąga wszystkie metalowe przedmioty do stalowego pokładu. Po chwili poświata znika. Lecz jeden z marynarzy umiera w męczarniach... Czasy współczesne. "Niesamowita łódź, Morze Aralskie, Tesla..." Takie są ostatnie słowa śmiertelnie rannego admirała Borodina, któremu Juan Cabrillo pomaga zbiec z syberyjskiego więzienia. Ucieczka się nie udaje. Rosjanin umiera. Jaką wiadomość chciał przekazać? Dlaczego wspomniał o wielkim wynalazcy? Cabrillo wraz z załogą "Oregona" będzie próbował rozwiązać tę zagadkę.

http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif 

Catrin Collier  "Carski smok"

 
Wspaniała epicka powieść, w której namiętny romans przeplata się z wielka historią. W roku 1869 grupa Walijczyków pod przywództwem charyzmatycznego Johna Hughesa wyrusza na wschodni step, by spełnić marzenie cara Aleksandra II i uczynić z Rosji przemysłową potęgę. Jedni biorą udział w wyprawie, by zapewnić sobie lepszy byt i realizować ambicje, inni uciekają od ponurej rzeczywistości i tragicznych doświadczeń. Od tej chwili wiodą życie w luksusie, o jakim dotąd mogli tylko pomarzyć − mieszkają w apartamentach, jeżdżą powozami, korzystają z pomocy służby i biorą udział w wystawnych przyjęciach.
Ludzkie historie krzyżują się tu w zawrotnym tempie, to, co niemożliwe, staje się osiągalne. Żądze i ambicje popychają bohaterów niemal do kresu możliwości. Poznają ból straty, kosztują zakazanej miłości, w walce o własne spełnienie są w stanie przekroczyć każdą granicę…

                                 http://marekmaciejewski.com/szlaczek.gif

Virginia C. Andrews "Rodzina Casteel"


Nowa saga autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los. Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka – ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci… Drugi tom tej nowej sagi nosi tytuł " Mroczny Anioł", a kolejne już wkrótce .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz